INFORMÁCIE O KLUBE LAURUS BRATISLAVA

Začali sme v roku 2006 na MS juniorov v Piešťanoch konaných v hoteli SOREA, kde sme z jednej michalovskej a jednej košickej dvojice "ah hoc" vytvorili družstvo EAST, ktoré vyhralo vedľajšiu súťaž družstiev.

V roku 2007 sme ako sučast Bridžového klubu NBH Palma Michalovce s podporou spoločnosti  Laurus vytvorili družstvo Laurus Michalovce v zložení (Zlacký, Klimčík, Menyhért, Tokárová).
V roku 2007 sme obsadili 2.miesto na Veľkej cene Košic 2007
1. Print-Tech (Fogaras, Gal, Foldi, Zold  Maďarsko )
2. Laurus (Alojz Zlacký, Ljubov Tokárová, Martin Klimčík, Tibor Menyhért  Slovensko )
3. Bonsai Team (Karol Lohay, Koloman Hencz  Slovensko , Szilagyi, Varga  Maďarsko ), 19 družstiev.

V roku 2008 sme boli vyslaní SBZ na turnaj do tureckého Mersinu, kde sme obsadili v početnom štartovacom poli miesto v strede štartovacej listiny.

V roku 2010 sme ako družstvo Laurus v zložení (Zlacký, Laca, Sás, Onder, Tokárová)  obsadili 2.miesto v Slovenskej bridžovej lige za čo sme získali ocenenie primátora mesta Michalovce za najlepšie družstvo mesta - pohár a diplom.

V roku 2011 sme pri Vinnom jazere  Michalovciach (hotel Jazero) vyhrali 10.ročník  Karpatského pohára (Zlacký, Laca, Onder, Tokárová)

V súťaži dvojíc medzi významné úspechy klubu patrí 3. miesto dvojice Tokárová-Zlacký na silne obsadenom turnaji Wawelski Smok v poľskom Krakove v roku 2007, 3.miesto dvojice na vedľajšom turnaji v tureckom Mersine v roku 2008, účasť na ME v talianskom San Reme (kategória MIX) v roku 2009 (účasť v B-finále), 2 miesto v klubovom turnaji klubu EUR v Ríme.

V roku 2013 dvojica Dubnický - Zlacký vyhrala 12. ročník Karpatského pohára v súťaži dvojíc a v roku 2014 Malú Cenu Žiliny.
Okrem toho viacerí členovia klubu získali poháre za vedľajšie ceny v rôznych súťažiach SBZ (SENIOR): Dubnický-Zlacký (MMS) , Choma-Zlacký (VC Košíc) a i.

V roku 2014 sa klub presťahoval do Bratislavy. Tu hoteli v Melrose usporiadal 2 "welcome tournaments"  v rámci série Laurus Tour. V máji 2015 usporiadal klub turnaj dvojíc O Dunajský pohár (1.ročník). V súťaži obsadila dvojica Dubnický-Dula 3.miesto a Trepáč-Zlacký 4.miesto.

V roku 2016 klub prerušil svoju činnosť.

Klub obnovil svoju činnosť od 1.3.2019. Hlavné zameranie klubu je získavanie nových hráčov, predovšetkým mladých. Budeme organizovať internetové kurzy pre začínajúcich súťažných aj rekreačných hráčov na BBO (BRIDGE BASE ONLINE) v Bratislave i inde. V prípade záujme zriadime pobočku klubu v niektorom väčšom meste (Banská Bystrica, Nitra, Piešťany)

SPONZORI